STMicroelectronics
型号:
T405Q-600B-TR
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.608
$6.08
100
$0.465975
$46.5975
500
$0.368353
$184.1765
1000
$0.29469
$294.69
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 10 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | T405 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 4 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 35A, 38A |