T410-400T
STMicroelectronics
型号:
T410-400T
封装:
TO-220
描述:
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO220AB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Voltage - Off State 400 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Base Product Number T410
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 31A