TE Connectivity AMP Connectors
型号:
T4111001081-000
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT MALE 8POS GOLD SCREW
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.804
$9.804
10
$8.86825
$88.6825
25
$8.63322
$215.8305
50
$8.30471
$415.2355
100
$7.69481
$769.481
250
$7.64788
$1911.97
500
$7.366376
$3683.188
1000
$6.568737
$6568.737
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.157" ~ 0.236" (4.00mm ~ 6.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 3.00µin (0.076µm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Zinc Alloy |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Industrial |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | M12 |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Brass |
| Base Product Number | T41110 |