首页 / 钽电容器 / T491A335M006ZTAU007280
minImg
T491A335M006ZTAU007280
KEMET
型号:
T491A335M006ZTAU007280
描述:
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 3.3 µF