首页 / 钽电容器 / T491A474K025AT4153
minImg
T491A474K025AT4153
KEMET
型号:
T491A474K025AT4153
描述:
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 0.47 µF