首页 / 钽电容器 / T491A685K016AT40537280
minImg
T491A685K016AT40537280
KEMET
型号:
T491A685K016AT40537280
描述:
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 6.8 µF