首页 / 钽电容器 / T491B106M025ZT
minImg
T491B106M025ZT
KEMET
型号:
T491B106M025ZT
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT 10UF 20% 25V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series T491
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF