首页 / 钽电容器 / T491C476K006AT4832
minImg
T491C476K006AT4832
KEMET
型号:
T491C476K006AT4832
描述:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2312
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF