首页 / 钽电容器 / T491D226K016AS-F
minImg
T491D226K016AS-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
T491D226K016AS-F
描述:
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series T491
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22 µF