首页 / 钽电容器 / T491D476K016AT48027022
minImg
T491D476K016AT48027022
KEMET
型号:
T491D476K016AT48027022
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF