首页 / 钽电容器 / T495A106M010ZTA3K8
minImg
T495A106M010ZTA3K8
KEMET
型号:
T495A106M010ZTA3K8
描述:
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.8Ohm @ 100kHz
Series T495
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF