首页 / 钽电容器 / T495B226K010ZTE400
minImg
T495B226K010ZTE400
KEMET
型号:
T495B226K010ZTE400
描述:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series T495
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF