首页 / 钽电容器 / T495X226K035ZTE130
minImg
T495X226K035ZTE130
KEMET
型号:
T495X226K035ZTE130
描述:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm @ 100kHz
Series T495
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF