首页 / 钽电容器 / T498D685K035ZTE900
minImg
T498D685K035ZTE900
KEMET
型号:
T498D685K035ZTE900
描述:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series T498
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 6.8 µF