T540D156K0CT8610
KEMET
型号:
T540D156K0CT8610
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT POLY 15UF 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings COTS
Series KO-CAP® T540
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 15 µF