T541X108K003DT8605
KEMET
型号:
T541X108K003DT8605
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT POLY 1000UF 3V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm @ 100kHz
Series KO-CAP® T541
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 1000 µF