T541X337K010BT8705
KEMET
型号:
T541X337K010BT8705
描述:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100kHz
Series KO-CAP® T541
Mfr KEMET
Capacitance 330 µF