首页 / 钽 - 聚合物电容器 / T543D107K016AHW050D100
minImg
T543D107K016AHW050D100
KEMET
型号:
T543D107K016AHW050D100
描述:
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100kHz
Series KO-CAP® T543
Mfr KEMET
Capacitance 100 µF