T550B567M010AH4250
KEMET
型号:
T550B567M010AH4250
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT POLY 560UF 10V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series T550
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KEMET
Capacitance 560 µF