T551B476K050AT4251
KEMET
型号:
T551B476K050AT4251
品牌:
KEMET
描述:
CAP TANT POLY 47UF 50V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Series T551
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF