首页 / 钽电容器 / T83B476K010EZZL
minImg
T83B476K010EZZL
Vishay Sprague
型号:
T83B476K010EZZL
描述:
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Series TANTAMOUNT®, T83
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF