首页 / 钽电容器 / T86C155K035EAAS
minImg
T86C155K035EAAS
Vishay Sprague
型号:
T86C155K035EAAS
描述:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 2312
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.8Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF