首页 / 钽电容器 / T86D476K010ESAL
minImg
T86D476K010ESAL
Vishay Sprague
型号:
T86D476K010ESAL
描述:
CAP TANT 47UF 10% 10V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TANTAMOUNT®, T86
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF