首页 / 钽电容器 / T86E686M020ESSL
minImg
T86E686M020ESSL
Vishay Sprague
型号:
T86E686M020ESSL
描述:
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF