TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
T92P7A12-240
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 240V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$28.0915
$28.0915
10
$26.6893
$266.893
25
$25.28482
$632.1205
50
$23.87996
$1193.998
100
$22.47529
$2247.529
250
$21.07062
$5267.655
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 65°C |
| Switching Voltage | 277VAC - Nom |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Coil Current | 16.7 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 3.8 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 24 VAC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | T92 |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Must Operate Voltage | 192 VAC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | T92P7 |