首页 / 钽电容器 / T95B156M016HSSL
minImg
T95B156M016HSSL
Vishay Sprague
型号:
T95B156M016HSSL
描述:
CAP TANT 15UF 20% 16V 1611
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 550mOhm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF