首页 / 钽电容器 / T95D107K016LSAS
minImg
T95D107K016LSAS
Vishay Sprague
型号:
T95D107K016LSAS
描述:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF