首页 / 钽电容器 / T95D107M016CZSL
minImg
T95D107M016CZSL
Vishay Sprague
型号:
T95D107M016CZSL
描述:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF