首页 / 钽电容器 / T95R127K020EZAS
minImg
T95R127K020EZAS
Vishay Sprague
型号:
T95R127K020EZAS
描述:
CAP TANT 120UF 10% 20V 2824
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 120 µF