首页 / 钽电容器 / T95R226K050HSAS
minImg
T95R226K050HSAS
Vishay Sprague
型号:
T95R226K050HSAS
描述:
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 390mOhm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF