首页 / 钽电容器 / T95R227M016HSSS
minImg
T95R227M016HSSS
Vishay Sprague
型号:
T95R227M016HSSS
描述:
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF