首页 / 钽电容器 / T95V335K020ESAL
minImg
T95V335K020ESAL
Vishay Sprague
型号:
T95V335K020ESAL
描述:
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1410
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 1410 (3727 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF