首页 / 钽电容器 / T95Z476M010HSAL
minImg
T95Z476M010HSAL
Vishay Sprague
型号:
T95Z476M010HSAL
描述:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2910
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Z
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2910 (7227 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF