首页 / 钽电容器 / TACL685K003RTA
minImg
TACL685K003RTA
KYOCERA AVX
型号:
TACL685K003RTA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 6.8UF 10% 3V 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3 V
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm
Series TACmicrochip®, TAC
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF