TACR156M003R
KYOCERA AVX
型号:
TACR156M003R
描述:
CAP TANT 15UF 20% 3V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Series TACmicrochip®, TAC
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF