首页 / 钽电容器 / TAJR225K016ANJ
minImg
TAJR225K016ANJ
KYOCERA AVX
型号:
TAJR225K016ANJ
描述:
CAP TANT 2.2UF 10% 16V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5Ohm @ 100kHz
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF