首页 / 钽电容器 / TAJS474M025RNJ
minImg
TAJS474M025RNJ
KYOCERA AVX
型号:
TAJS474M025RNJ
描述:
CAP TANT 0.47UF 20% 25V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 14Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF