TAJT106M016H
KYOCERA AVX
型号:
TAJT106M016H
描述:
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.2Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF