首页 / 钽电容器 / TAJW155M050RNJ
minImg
TAJW155M050RNJ
KYOCERA AVX
型号:
TAJW155M050RNJ
描述:
CAP TANT 1.5UF 20% 50V 2312
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF