TAP155K050GSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP155K050GSB
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 1.5UF 10% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF