TAP156K020GSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP156K020GSB
描述:
CAP TANT 15UF 10% 20V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF