TAP224K035CCS
KYOCERA AVX
型号:
TAP224K035CCS
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 17Ohm
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF