TAP226K010HSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP226K010HSB
描述:
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF