TAP227K010HSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP227K010HSB
描述:
CAP TANT 220UF 10% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF