TAP476K016GSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP476K016GSB
描述:
CAP TANT 47UF 10% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code J
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF