TAP685K025HSB
KYOCERA AVX
型号:
TAP685K025HSB
描述:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF