首页 / 钽电容器 / TAP686M010CCS-LF
minImg
TAP686M010CCS-LF
KYOCERA AVX
型号:
TAP686M010CCS-LF
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF