TAS184K100P1A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
TAS184K100P1A
描述:
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TAS
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.18 µF