首页 / 钽电容器 / TAZF106K015CRSZ0000
minImg
TAZF106K015CRSZ0000
KYOCERA AVX
型号:
TAZF106K015CRSZ0000
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) 667mOhm @ 100kHz
Series Military, MIL-PRF-55365/11, TAZ
Type Molded
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF