Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
TB300-12BS
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.562"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$33.687
$33.687
10
$32.48715
$324.8715
25
$31.2835
$782.0875
50
$30.80223
$1540.1115
100
$30.080325
$3008.0325
250
$29.478728
$7369.682
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | 600V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Terminal Screw Material | Brass |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8-22 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | Magnum® TB300 |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Pitch | 0.562" (14.27mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 12 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 24 |